4chan downloader

Dawno dawno temu, stworzyłem skrypt w bashu, który korzystając z curla pobierał z 4chan.org tapety z działu /wg. Imho jedno z lepszych źródeł tapet. Zawsze mi brakowało tego prostego skryptu w Windowsowym środowisku. Stworzyłem więc w Javie aplikację, która spełniała założenia skryptu jednakże samo pisanie tej pobierałki było czasochłonne i po x poprawce do kodu doszedłem do wniosku, że owszem, może i działa ale niezbyt rewelacyjnie ;-] I tak wczoraj w ciągu kilku godzin zdążyłem zapoznać się z C# i w zdecydowanie krótszym czasie stworzyć o wiele bardziej przyjazne narzędzie.

4chan downloader

Mile mnie zaskoczyło Microsoft Visual Studio 2008. Składanie graficznej strony aplikacji sprowadza się do intuicyjnej obsługi edytora WYSIWYG co pozwala się skupić na właściwym kodzie nie tracąc zbędnie czasu na ustawianie komponentów metodą prób i błedów.

A sam programik jest banalnie prosty. Ot odpalamy go, wybieramy folder do którego chcemy pobrać obrazy i następnie klikamy pobierz. ;-)

Zainteresowanych pobraniem zapraszam tutaj – > 4chan Downloader v0.1

iPhone jako adapter wifi

Wymagania: Iphone po Jailbreak

Paradoksalnie ciesze się, że zepsuł mi się usb wifi ponieważ dzięki temu odkryłem jak w bardzo prosty sposób przekształcić, a raczej wzbogacić iPhone’a o funkcje adaptera wifi ;-) Czas jaki poświęciłem na znalezienie odpowiedniego rozwiązania jest odwrotnie proporcjonalny do zastosowania tegóż rozwiązania ^^”.

PdaNet USB mode

W sumie praktycznie całą robotę odwala za nas program PdaNet. Za jego pośrednictwem iPhone jest w stanie udostępniać nawiązane połączenie wifi komputerowi do którego jest podłączony. Instalacja jest banalnie prosta i ogranicza sie do zainstalowania odpowiedniej aplikacji zarówno na komputerze jak i samym wifonie (poprzez Cydie).  Podłączamy telefon za pomocą kabelka, ustawiamy w aplikacji na iphone USB mode,  rozwijamy menu ikonki PdaNet w trayu , klikamy connect i już możemy sie cieszyć dobrodziejstwem internetu.  Programik działa w tle więc nadal można spokojnie dzwonić, smsować, grać itd itp etc.  jednakże wydzielanie ciepła w tym momencie jest znaczące ;-)

Sam program jest aplikacją shareware,  ale w sytuacji awaryjnej ta ograniczona wersja  zdaje egzamin i w sumie tylko wtedy. Cena samego programu jest równowartością kozackiego adaptera wifi  ;-) Oczywiscie za pomocą PdaNet mozna tez udostepniac polaczenie EDGE/3G jednakże od tego też są modemy usb.

Po wiecej info odsyłam na http://www.junefabrics.com/iphone/.
Aplikacja jest dostępna na wszystkie najpopularniejsze platformy w tym Windows Mobile, Android, Blackberry etc.

Prosta gierka w Javie

Udostępniam swój mały projekt, który musiałem wykonać na programowanie.  Generalnie jestem zadowolony z tego co stworzyłem chociaż do perfekcji brakuje jeszcze bardzo dużo. Giera jest napisana proceduralnie (nie chciało mi się przerabiać ^^), tylko jeden klawisz może być wciśnięty na raz, algorytm pojawiania się potworków jest prowizoryczny, ale na bdb ocenę to wystarczyło :p

Wielkim plusem tej pseudo galaxy gierki jest to, że działa na każdej rozdzielczości. Zależnie od wielkości ekranu zmniejsza/zwiększa się ilość przeciwników =) I pomimo wszystkiego jest grywalna tj. można postrzelać, można się ruszać i można przegrać.

Kod programu jest na licencji CC/BY/SA. Co do grafiki myślę, że można się domyśleć ]:->

Cała paczuszka z grą jest do pobrania tutaj, natomiast kody źródłowe bezpośrednio można podejrzec tu i tam.  Życzę przemyślanego kopiuj/wklej ;-)