GraphicForArt – udany restart :)

Dzisiaj o godzinie 19:00 ruszył po ponad 4 miesięcznej przerwie serwis (wcześniej tylko forum) GraphicForArt.pl. O tym, dlaczego GFA nie było przez ponad 4 miesiące w sieci, można przeczytać na portalu, albo na forum. Z mojej perspektywy wyglądało to tak. Wyjechałem na praktyki do Niemiec – gfa działało, wróciłem z praktyk – gfa wyparowało z internetu ;-)

Sam start był bardzo udany – zainteresowanie było naprawdę duże, stali bywalcy naszego forum bez problemu zadomowili się na nowych stronach gie ef a. Mój wskaźnik nieprzeczytanych postów po 20 minutach od startu lekko mnie zaskoczył, ale pozytywnie – serwis tętni życiem.

Nowe gfa w tej odsłonie jest zasługą głównie dwóch ludzi – LuKiego i Adamsa. Ja jedynie byłem wujkiem Dobra Rada dla tych dwoje ;-). Pozostając z boku tej całej reaktywacji serwisu wcale nie próżnowalem hehe. Myślałem nad tym, w jaki sposób mozna usprawnić gfa by było jeszcze bardziej funkcjonalne, i przyjazne użytkownikowi. I po raz kolejny moją muzą okazało się…. lenistwo.

Jednym z przykrych obowiązków jaki spoczywał na ekipie administracyjnej był moment, w którym trzeba było wystawić konkursy, co wiązało się ogólnie z dużą ilością uzywania kombinacji ctrl+c, ctrl+v i układaniem tematów konkursu. Tak więc ogólnie było to zajęcie monotonne, i rutynowe. Jednak przy pomocy php i mysql udalo mi się ten proces znacznie umilić ;-)

Dawniej prace były oddawane w specjalnym temacie na forum, teraz użytkownik chcąc zgłosić swoją prace używa formularza :) Loguje się, za pomocą hasła i loginu znanego z serwisu, oddaje bezpośredni link do pracy, i to wszystko. A pan admin jest zadowolony, bo ma wszystkie prace widoczne na jednej stronie, oraz ułozony, sformatowany i gotowy do wklejenia wpis do tematu konkursu. Jest jeszcze jedna zaleta, mianowicie sami uczestnicy konkursu, nie maja teraz możliwości ogladania prac swoich przeciwników. Póki co skrypt obsługuje SOTW – jak sie sprawdzi to wszystkie konkursy przejdą na ten system.

Formularz SOTW

Małe conieco z panelu Admina ;-)

W obecnej formie serwis GraphicForArt.pl zawiera jeszcze pare błędów, ale wobec pracy która juz została wykonana i poprawek które już zostały wdrożone te drobne błedy wyglądają na jeszcze drobniejsze :p

Kolejne nowości będą również opisywane na tym blogu ;-)

 

Comments are closed.