4chan downloader

Dawno dawno temu, stworzyłem skrypt w bashu, który korzystając z curla pobierał z 4chan.org tapety z działu /wg. Imho jedno z lepszych źródeł tapet. Zawsze mi brakowało tego prostego skryptu w Windowsowym środowisku. Stworzyłem więc w Javie aplikację, która spełniała założenia skryptu jednakże samo pisanie tej pobierałki było czasochłonne i po x poprawce do kodu doszedłem do wniosku, że owszem, może i działa ale niezbyt rewelacyjnie ;-] I tak wczoraj w ciągu kilku godzin zdążyłem zapoznać się z C# i w zdecydowanie krótszym czasie stworzyć o wiele bardziej przyjazne narzędzie.

4chan downloader

Mile mnie zaskoczyło Microsoft Visual Studio 2008. Składanie graficznej strony aplikacji sprowadza się do intuicyjnej obsługi edytora WYSIWYG co pozwala się skupić na właściwym kodzie nie tracąc zbędnie czasu na ustawianie komponentów metodą prób i błedów.

A sam programik jest banalnie prosty. Ot odpalamy go, wybieramy folder do którego chcemy pobrać obrazy i następnie klikamy pobierz. ;-)

Zainteresowanych pobraniem zapraszam tutaj – > 4chan Downloader v0.1

2 komentarze to “4chan downloader”

  1. w jaki sposob downloader przetwarza strony z których ma pobrac obrazy? czy ( jesli działa jak przypuszczam) bierze pod uwage zmienną ilość podstron ( kiedyś było 10, a ostatnio jest to 15)

  2. Niestety, bierze pod uwagę tylko podstrony od 10 do 0.