iPhone jako adapter wifi

Wymagania: Iphone po Jailbreak

Paradoksalnie ciesze się, że zepsuł mi się usb wifi ponieważ dzięki temu odkryłem jak w bardzo prosty sposób przekształcić, a raczej wzbogacić iPhone’a o funkcje adaptera wifi ;-) Czas jaki poświęciłem na znalezienie odpowiedniego rozwiązania jest odwrotnie proporcjonalny do zastosowania tegóż rozwiązania ^^”.

PdaNet USB mode

W sumie praktycznie całą robotę odwala za nas program PdaNet. Za jego pośrednictwem iPhone jest w stanie udostępniać nawiązane połączenie wifi komputerowi do którego jest podłączony. Instalacja jest banalnie prosta i ogranicza sie do zainstalowania odpowiedniej aplikacji zarówno na komputerze jak i samym wifonie (poprzez Cydie).  Podłączamy telefon za pomocą kabelka, ustawiamy w aplikacji na iphone USB mode,  rozwijamy menu ikonki PdaNet w trayu , klikamy connect i już możemy sie cieszyć dobrodziejstwem internetu.  Programik działa w tle więc nadal można spokojnie dzwonić, smsować, grać itd itp etc.  jednakże wydzielanie ciepła w tym momencie jest znaczące ;-)

Sam program jest aplikacją shareware,  ale w sytuacji awaryjnej ta ograniczona wersja  zdaje egzamin i w sumie tylko wtedy. Cena samego programu jest równowartością kozackiego adaptera wifi  ;-) Oczywiscie za pomocą PdaNet mozna tez udostepniac polaczenie EDGE/3G jednakże od tego też są modemy usb.

Po wiecej info odsyłam na http://www.junefabrics.com/iphone/.
Aplikacja jest dostępna na wszystkie najpopularniejsze platformy w tym Windows Mobile, Android, Blackberry etc.

One Response to “iPhone jako adapter wifi”

  1. It’s impressive that you are getting thoughts from this post as well as from our discussion made here.

Leave a Reply