iPhone jako adapter wifi

Wymagania: Iphone po Jailbreak

Paradoksalnie ciesze się, że zepsuł mi się usb wifi ponieważ dzięki temu odkryłem jak w bardzo prosty sposób przekształcić, a raczej wzbogacić iPhone’a o funkcje adaptera wifi ;-) Czas jaki poświęciłem na znalezienie odpowiedniego rozwiązania jest odwrotnie proporcjonalny do zastosowania tegóż rozwiązania ^^”.

PdaNet USB mode

W sumie praktycznie całą robotę odwala za nas program PdaNet. Za jego pośrednictwem iPhone jest w stanie udostępniać nawiązane połączenie wifi komputerowi do którego jest podłączony. Instalacja jest banalnie prosta i ogranicza sie do zainstalowania odpowiedniej aplikacji zarówno na komputerze jak i samym wifonie (poprzez Cydie).  Podłączamy telefon za pomocą kabelka, ustawiamy w aplikacji na iphone USB mode,  rozwijamy menu ikonki PdaNet w trayu , klikamy connect i już możemy sie cieszyć dobrodziejstwem internetu.  Programik działa w tle więc nadal można spokojnie dzwonić, smsować, grać itd itp etc.  jednakże wydzielanie ciepła w tym momencie jest znaczące ;-)

Sam program jest aplikacją shareware,  ale w sytuacji awaryjnej ta ograniczona wersja  zdaje egzamin i w sumie tylko wtedy. Cena samego programu jest równowartością kozackiego adaptera wifi  ;-) Oczywiscie za pomocą PdaNet mozna tez udostepniac polaczenie EDGE/3G jednakże od tego też są modemy usb.

Po wiecej info odsyłam na http://www.junefabrics.com/iphone/.
Aplikacja jest dostępna na wszystkie najpopularniejsze platformy w tym Windows Mobile, Android, Blackberry etc.

Comments are closed.